Co si obléknout

Krok 1: Vyberte oblečení pro jednoho člověka a barevnou paletu

 

Nejlepší bude pokud začněte členem rodiny, který má nejméně oblečení nebo pro kterého se oblečení těžko vybírá. Podívejte se do skříně a vyberte kousky, které byste chtěli vidět na fotografiích. Možná, budete chtít koupit něco nového a startovat odtud.

Barevnou paletu si můžete vybrat v navázanosti na oblečení, které jste vybrali pro jednoho ze členů rodiny. Nebo naopak můžete na začátku stanovit barevnou paletu a pak se oblékat v souladu s ní. Inspiraci můžete vyhledat na následujících webových stránkách:

COLOURlovers: http://www.colourlovers.com/palettes

Color Scheme Designer: http://colorschemedesigner.com/

Color Combinations: http://www.colorcombos.com/combolibrary.html

Krok 2: Pro ostatní členové rodiny vyberte oblečení v souladu s prvním

Pokud už máte oblečení pro jednu osobu vybráno, vytvořte look pro další členy rodiny. Shodovat se může vzorem, barvou, vzhledem. Dávejte si ale pozor na vzory, používejte jich jen minimálně. Pokud u dvou z členu rodiny je oblečení s různými vzory, vypadá to na fotografiích podivně.

  • Neoblékejte se do identického oblečení. Myšlenkou je sladit oblečení, nikoliv obléknout sebe a své dětí úplně stejně.

  • Neoblékejte se jen do pastelových barev. Není vhodné se oblékat do bílé nebo jen pastelových barev. Je extrémně populární, ale nejlépe funguje s večerním světlem, venku s velkým počtem intenzivních barev v okolí a u rodin s tmavší barvou pletí. Neoblékejte se všichni do bílého oblečení, protože na fotografiích se postavy budou míchat.

  • Vybírejte jasné a výrazné barvy. Abyste byli jistí, že všichni členové rodiny vypadají zářivě a radostně, oblékněte se spíše do jasnějších a tmavějších barev. Můžete vybrat barvy, které odpovídají sezóně. Např., pokud si pořizujete fotografií na Vánoční pohlednici, můžete uvažovat o použíti červené, černé, zelené nebo modré barvy. Pokud se fotíte na pozdím, může to být hnědá, oranžová, červená nebo žlutá.

  • Neoblékejte se příliš formálně. Možná je to zajímavá myšlenka, obléknout se oficiálně, ale pro rodinné fotografování vyberte spíše neformální vzhled. Samozřejmě, můžete vybrat hezké obléčení, které byste oblékli na party, ale rozhodně nemá smysl půjčovat si smokink nebo oblékat si večerní šaty. Vy a vaše dětí se mají cítit přirozeně a pohodlně ve vybraném oblečení. Oblečení má

  • Pamatujte kde se plánujete fotografovat. Zda fotografování bude probíhat venku nebo uvnitř? Zda je tam tráva, kameny, voda, atd.? Jaké barvy v takovém prostředí budou vypadat nejlépe?